pühapäev, 22. märts 2015

Jazzi SK trennid 21-22.03.15

Oleme nüüd blogimise poolelt pikalt pausi pidanud - ja SK poole pealt ka mingil määral. Miks? Ma võtsin selle aasta alguses vastu mitmeid suuri otsuseid, mis puudutavad peamiselt vaba aja kasutust. Läksin tagasi jalgrattatrenni, kuna vanuseliselt on see sellise spordiga tõsisemalt tegelemiseks üpris viimane aeg. Kui tõsiselt ja kui kaua - eks seda näitab aeg. Trennid on keskmiselt 5 korda nädalas, 10-12h. Siia juurde võib lisada ka eelmise aasta lõpus alustatud autokooli, mis vajab jaanuarist alates sõidutundideks aegu. Nüüd arvake ise, palju jääb siit vabu päevi koeratrennide jaoks. Prioriteedid tuleb seada - kui väga tahta, on peaaegu kõik võimalik, teatud mööndustega. Miks peaaegu - päevas on siiski 24 tundi. Kuid hea uudis on see, et Jazziga ei olegi vaja igapäevaselt trenni teha, õhtud lähevad järjest valgemaks (ehk aega tekkib mingis mõttes juurde) ja "varsti" lõppeb ka kool. Aeg on möödunud lihtsalt lennates - alles oli jaanuar..! Oleme vahepeal iseseisvalt mingil määral trenne teinud ja õnneks võib öelda, et pausiga midagi hullemaks ei ole läinud - pigem paremaks. Siiski on vaja võistluskogemust nii endale kui koerale, võistlustrenne ning loomulikult ka vigade parandamist. Mis puudutab võistlusi, siis kindlasti on mingil määral probleemne ka see, et EKL punktivõistlused kattuvad ka EJL punktivõistlustega (rattavõistlused). Kuid räägin treeneriga läbi ning eks siis ole näha, mis ja kuidas on võimalik. Tore on see, et kui hästi läheb, on suve alguseks load käes ning eks mingi hetk tekkib ka võimalus auto jaoks - mis tähendab, et sügisest? (olen optimistlik!) saab ehk ise võistlustele ja trenni sõita.
Olgu mainitud ka see, et 3 päeva tagasi sai Jazz kolme aastaseks!
Eratrenn 21.03.15
Alustasime trenni ruuduga - kuna Jazzil on/oli probleem enne ruudu esimest joont seisma jäämisega. Kodus olin iseseisvalt parandanud targeti tagumisest joonest u. 50cm edasi panekuga ja tundub, et sellest on abi olnud - sest hallis tegi ta ideaalsed sooritused. Siiski soovitas Sveta jätkata targetiga, mis asub ruudu tagumisel joonel, ja teha eraldi keskkoha peale harjutusi, kus target on keskel. Vaatasin just meie viimast mitteametliku võistlust - kõrvalekutsumist ei tohi ka ära unustada, viimane kord oli see võistlusel Jazzile üllatus.
Kõrvalkõnd - minu jaoks on Jazzi probleemiks viltune asend ja liigne pressimine jalale (üleaktiivsus). Sveta soovitas parandada maiusega peatused ning tegeleda sammude-pööretega (eriti sammud ette-taha, külgedele).
Suunatud toomine - vahepeal üritas ruutu minna, mis asus keskmise hantli juures - mistõttu on vaja esiteks teha suunatud toomist rohkem häirivas olukorras, kus on segavaid asju maas (koonused, ruut samas suunas jne), teiseks on vaja harjutada endale koera kohest peatamist (ja koera kohest peatumist), kui läheb vale hantli juurde või jookseb vales suunas.
Kaugjuhtimine - natuke liikus, ei läinud lõpuni istuma. Lama asend on vaatamata taha poole lamama minekule ehk ümber õpetamisele, jätkuvalt halb - vajub ette poole... Võimalik, et selja pärast...
Pulgad - otsing pole viimasel ajal probleeme põhjustanud, ainus häiriv asi on haarde parandus kõrvale tuleku ajal. Vaja eraldi teha kõrvale tulekut koos pulgaga.
Hantlite toomine - eraldi harjutada rahuliku põhiasendis olekut, vajadusel teha ring ümber enda või üldse mitte saata iga kord, et õpiks veelgi rahulikumalt olema.
Märk - üldiselt hästi, peab siiski targetit aeg-ajalt seal hoidma, et oleks koonusele lähemal.
Üldine - rahunemine. On vaja ise olla trennides rahulikum, et Jazz ei muutuks ülekeevaks ja liiga energiliseks. Eriti puudutab see kõrvalkõndi. Palju vähem premeerimist ja ise aktiivsuse näitamist. Vaja saavutada töömeeleolu.
SK trenn 22.03.15
Tegelesime eelnevate harjutuste vigade parandusega ehk eratrennis saadud õpetussõnade praktikasse viimisega.

Kommentaare ei ole: