laupäev, 5. veebruar 2011

Agility trenn 04.02.11

Rada:
Trenn algas kiige harjutamisega. Kui olime paar korda ainult kiike teinud ja see oli väga hästi välja kukkunud, otsustasime lisada ka tõkke. Algul oli start otse kiige suunas, aga kuna Ferry kiirus oli suur ning ta läks väga pöördesse ning hüppas poole pealt maha, siis viisime stardi tõkke tiiva kõrvale (all joonisel). Siis saime jälle kenasti tehtud, muuseas tagasiteel starti läks Ferry peaaegu alati kiige maas oleva osa peale ja pakkus seal 2/2 asendit - kontaktpinna intusiast nagu ta on :))
Seejärel tegime rada. Kuna rada oli suurel määral sirge, siis seetõttu meile mingit erirada välja ei mõeldud ning saime joosta seda mis teisedki. Paraku tekkis meil probleem, 10-11 vahel. Me jamasime selle kohaga julgelt üle 10 korra. Ferry oli veendunud, et peab minema takistusele nr.2 - alguses ju nii oli... Kui olime selle kohaga lõpuks ühele poole saanud, tekkis teine probleem - ei jõudnud enam koerale 12. tunnelit näidata, sest kui ma teda nr.10 pealt kutsusin, pidin ma ise paigal seisma ja kui ta oli ennast õigele poole keeranud, siis alles võisin liikuma hakata. Või no mis liikuma... 4-5 meetrit sekundis jooksma pigem! Teisel katsel oli ta aga juba üsna aeglane - see mind ilmselt päästiski ning saime raja puhtalt läbi joostud!
Lõpetuseks tegime veel slaalomit ja selleks ajaks oli ta ilmselt juba väga tüdinud ning pidas paremaks minna tunnelisse (all joonisel). Keerasin tunneli otsa veidi kõrvale, siis tegi korralikult ära (veidi aeglaselt küll). Panin otsa sirgeks tagasi ja probleem jätkus. Õnneks tuli ta iga kord peale tunnelisse minemist (loe: iseenda premeerimist) kohe minu juurde, mis on ülimalt positiivne! Kui ikka peale mitmeid katseid see ei õnnestunud ning oli näha, et ta on väsinud, siis pidasin paremaks teha viimase korra, aga alustada teisest otsast, et tal ei jääks arvamust, et peabki ainult esimesest väravast lihtsalt läbi jooksma.

Kommentaare ei ole: