esmaspäev, 29. aprill 2013

Ferry SK trenn 29.04.13

Nädalavahetusel olin ma mõlemal päeval TAKO mitteametliku sõnakuulelikkuse võistluse ja selleks ettevalmistamisega tihedalt seotud (liikumisjuhiks) ning seega me trenne sel ajal ei teinudki. Koerad said 2 päeva puhkust ning see andis juba pühapäeval tunda - mõlemad olid jalutuskäikudel ülemotiveeritud ning ootasid tähelepanu ja millegi tegemist. Kes toidu, kes mänguasja eest...
Selle nädala trenne planeerides, võtsin eesmärgiks teha rohkem neid elemente, millega me oleme sisuliselt null-staadiumis või on mingi võtte tähtsad osad jäänud pikalt/üldse tegemata (ja eks ikka võitja-klassi silmas pidades). Ferry puhul olid nendeks võteteks kindlasti ruut, juurdetulek ja pulgad. Hantlid, peatused kõrvalt, püsilamamine, kaugjuhtimine jne on võtted, mida me oleme nö. "täiselemendina" aeg-ajalt ikka teinud ja eks neid peab regulaarselt lihvima, et asja kvaliteet stabiilne oleks, aga vähemalt on nad koerale tehniliselt vähem või rohkem selged.
Täna õhtul tegime parklas järgnevaid asju:
Juurdetulek - kuna VÕI-klassis on ju aja KAHTE peatust ja koos, siis seetõttu hakkasin ka lamamise peatust ümber puu saatmisel lihvima. Seega kaks peatust vaheldusid, ümber puu saatmisel. Suurepärane, lamamine oli esimese korra kohta ka väga hea!
Ruut - 3´lt küljelt saatmine. Läksin ise keskkohta ja see trikk töötas ka seekord ideaalselt. Igalt küljelt 2 saatmist, esmalt 10 meetrit ja hiljem teisel ringil juba 15 meetrit. Suurepärane!

Kommentaare ei ole: